خودرو مورد بحث مدل330 e نام دارد در این مدل سیستم بصورت خودکار مد eDrive را فعال می کند و بصورتی هوشمندانه سیستم  بهره وری حرکتی خودرو برای بالا بردن راندمان ترکیب موتور الکتریکی و موتور احتراقی وابسته به ان در حرکت و وضعیت شارژ باطری را تعیین می کند.وضعیت ها به دوصورت تقسیم شده اند:

اگر باطری وضعیت شارژ ان بین 12 تا 100 درصد باشد، شما می توانید در حالت کاملا الکتریکی حرکت کنید.

اگر وضعیت شارژ باطری کمتر از 12 درصد افت کند، در سرعت های بالاتر یا نیاز به نیروی بیشتر  موتور بنزینی بطور اتوماتیک سویچ می گردد، ب ام و 330e جدید می تواند بطور کامل در حالت برقی در سرعت های پایین حرکت کند.

                

در حالت: max edrive

شما از رانندگی کاملا الکتریکی لذت ببرید، با الایندگی صفر.در سرعت های بالاتر یا وقتی که پتانسیل شتابگیر کمتر شده است،موتور احتراقی بطور خودکار روشن می شود.

                

حالت ذخیره باطری:

وقتی وضعیت شارژ باطری ضعیف است، ذخیره باطری فعال شده این شارژ شدن بوسیله موتور می باشد یا اجازه می دهد شارژ را در حالت ذخیره باشد. در راه راننده می تواند ظرفیت باطری را برای حالت رانندگی کاملا الکتریکی ذخیره نگه دارد.

               

مدیریت پیش بینی انرژی:

بهنگام وارد کردن مقصد بداخل سیستم رهیاب، شروع به انالیز مسیر برنامه ریزی شده کرده و ازروی داده های ثابت مانند سرعت ثابت و اطلاعت زمان واقعی  وضعیت جریان ترافیک همان لحظه را استفاده کند.در مسیر حرکت سیستم در حالت بهره وری با موتور کاملا الکتریکی استفاده می کند،که در مسیر این وضعیت سودمندتر است.

              

سیستم محرکه:

در بالاترین خروجی برای موتور 4 سیلندر بنزین سوز دو توربو و یک موتور الکتریکی با سیستم edrive با بهره وری بالا نیروی رانش مورد نیاز مدل 330e  سالن را تامین می کند. این میزان عملکرد از سیستم هیبریدی پیشنهادی را شما انتظار ندارید، بطوریکه برای رسیدن سرعت 0-100 این مدل فقط در 6.1 ثانیه بطول می انجامد، با حداکثر سرعت 224km/h  این توانایی توسط موتور الکتریکی 75hp) 57Kw )صورت می پذیرد، در حالیکه موتور احتراقی این مدل 183hp) 135kw )  را ارائه می کند در ترکیب این دو موتور حداکثر خروجی موثری برابر 261hp) 192kw)  تحویل می دهد.

     

           

اسایش:

همانطور که انتظار دارید ب ام و با نواوری در مدل جدید 330e برای شما نهایت اسایش را به ارمغان می اورد. باطری ولتاژ بالا در یک جای جمع جور که دران فضای بار 360 لیتری جدا شده فضای کافی برای قرار گرفتن وسایل مورد نیاز روزمره شما را براورده می کند. ویژگی استاندارد تعلیق و سیستم حرکتی کاملا پویا با پایداری بالا در هر زمان شما را بایک تجربه بزرگ رانندگی متقاعد می سازد، حتی در زمان رانندگی طولانی مدت یا وقتیکه خودرو بار سنگین حمل می کند.

               

برگردان سعید ساغری

منبع: bmwblog